Хотел Спорт

Хотел Спорт

Хотелот Спорт се состои од две згради со 28 Делукс гостински соби, 4 апартмани, ресторан и бар.

Сите соби се опремени со приватна бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија.                              

Хотелот Спорт обезбедува најповолно сместување во ски центарот Маврово, преку целата година.

Ресторан и бар

Ресторан
Уште едно место каде што ќе бидете топло пречекани 

Во пријатниот ресторан, ви нудиме голем избор од исклучителни морски специјалитети, голем избор од интернационални специјалитети и традиционални македонски јадења. Ако не сте риболовец, но сепак уживате во се што доаѓа од морето, повелете.
Широк избор на јадења од земјата, подготвени за вас. Добра храна и вино за уживање во секое годишно време...

Бар
Место каде што можете да се опуштите. Придружете ни се во нашиот бар, во моментите на релаксација. Ќе имате можност да сретнете нови луѓе и да поминете квалитетно време со вашите пријатели.

Соби

Цена по лице полупансион (сместување, појадок и вечера) во период 15 декември - 15 март.
Осигурување, туристичка такса и ДДВ вклучено во цена.

Резервирајте на reservation@resortmavrovo.com

Стандард

 

Од недела до четврток

 • Еднокреветна

  95 eur.

 • Двокреветна

  55 eur.

Викенд

 • Еднокреветна  

  125 eur.
 • Двокреветна  

  75 eur.

 

Heated outdoor swimming pool, Sauna-  Free of Charge.

Children up to 5.99 years old - Free of Charge.
Children from 6 - 11.99 years old: 50% of the full price.
Children, from 12 years old - 100% of the price.

Апартман

 

Од недела до четврток

 • Еднокреветна

  105 eur.

 • Двокреветна

  65 eur.

Weekend

 • Еднокреветна  

  135 eur.
 • Двокреветна  

  85 eur.

 

Користење на надворешен базен со топла вода и сауна е бесплатно.

Деца до 5.99 годишна возраст - Бесплатно.
Деца од 6 1 11.99 додин. 50% од цената за возрасни.
Деца над 12 годишна возраст - 100% од цената.

 

 

Локација

Locationa